• AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com.
BEKLENTİM; BİRAZ VİCDAN, BİRAZ ADALET. EĞER YOKSA ÜFLE GİTSİN.Sayın Ar-Tur'lular,

Grubumuz ve benim hakkımda Facebook sayfalarında doğru olmayan ve yanıltıcı paylaşımda bulunulmuştur. Bu paylaşımlara karşı savunma yapmam kaçınılmaz olmuştur. Taktir sizlerin. 

AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU, AR-TUR, SEVDAMIZ ARTUR ve Cennetimiz ARTUR Facebook sayfalarında yayınlanmış olduğumuz yazı metni aynen şöyledir:

Sayın AR-TUR'lular,

Artur için el ele sloganıyla hareket eden Coşkun Başbuğ ve ekibinin  grubumuzla hiçbir bağı yoktur. Grubumuz yada üyelerimizin adını referans göstererek sizlerden yetki belgesi istemelerine itibar etmeyiniz. Eğer yetki belgesi vermiş iseniz de; genel kurula bizzat katılarak veya yeni temsilcilere vekalet verirken Geçerli olan yetki belgem budur. Bundan başka ibraz edilecek yetki belgeleri geçersizdir ibaresini yazıp altına imza atabilir ve yanlışı düzeltebilirsiniz. Ar-Tur Değişim Grubu haksızlıklara, hukuksuzluklara direnmek için kurulmuştur ve Ar-Tur'a hizmet için dimdik ayaktadır. Saygılarımızla.

AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU

 

Şimdide Yiğit ÜRETEN ve Zuhal ORHUN'un paylaşmış oldukları grubumuzu ve WhatsApp yöneticisi olarak beni suçladıkları yazılarındaki bir bölüme bakalım:

Mesajda Coşkun Başbuğ ve ekibi söylemi altında başta Değişim Grubu kurucularından Zuhal Orhun olmak üzere son üç yıldır yoğun emek harcayan Yiğit Üreten ve Harun Tiftikci ayrıca bir yıl önce gruba katılan ve etkili çalışmaları tüm Artur tarafından gözlenen Coşkun Başbuğ adlı kişilerin gruptan çıkarıldıkları ifade edildi.

Bu iki metini lütfen dikkatlice inceleyiniz. Allah aşkına  Ar-Tur Değişim Grubu olarak yazdığımız metinde Zuhal Orhun, Yiğit Üreten ve Harun Tiftikçi'nin isimleri var mıdır? Gruptan çıkarıldı diye bir ifade var mıdır?  Grubumuzun yazısında sadece Coşkun Başbuğ ve ekibinden bahsedilmiştir. Anlaşılan bu arkadaşlar Coşkun Başbuğ ekibinde olduklarını kabullenmişler ki isimleri yazılmamış olduğu halde gruptan çıkarıldıklarını yazmışlar.

Sayın Ar-Tur'lular, öncelikle böyle bir konuda açıklama yapmak zorunda bırakıldığım için büyük üzüntü içindeyim. Ancak konuya açıklık getirmemi Ar-Tur Değişim Grubu ve gruba güvenenlere karşı bir vazife olarak görüyorum.

Sait Ocaktan'ın vefatı sonrasında mevcut yönetim kurulu üyeleri grubumuzla İstanbul'da görüşme talep ettiler. Bu görüşme yönetim kurulundan Aşkın Soyer beyin mazereti olduğu söylenerek sadece Mustafa Erdem ve grubumuzdan ben, Zuhal Orhun, Yiğit Üreten, Harun Tiftikçi ve Coşkun Başbuğ'un katılımı ile 6 Şubat 2019'da gerçekleşti. BU görüşmede özetle yönetime başsağlığı diledik ve bu sene seçimli genel kurul yapmalarının doğru ve etik olacağını söyledik. Bu görüşme sonrası grubumuz adına yayınladığımız yazı 16.2.2019 tarihinde Facebook sayfalarımızda yayınlandığı için teferruata girmeyeceğim. Bu yazımızdan yaklaşık 15 gün sonra Coşkun Başbuğ benimle şahsen görüşmek istediğini telefonla bildirdi. Görüşmeden iki gün önce de WhatsApp mesajıyla Yiğit ve Harun'a da haber verdiğini buluşmaya onların geleceğini de yazdı.  6 Mart 2019 günü Kadıköy Baylan Pastanesinde buluştuk. Bir müddet sonra Zuhal hanımda buluşma yerine geldi. Hoşbeşten sonra Coşkun Başbuğ çalışmaların çok iyi gittiğini ancak görüşmelerinde grubumuzun kurucusu Atıf beyin ve benim sevilmediğimden ve tepki çektiğimden bahsederek "Atıf bey zaten rahatsız,  sende mevki şöhret peşinde olmadığını söylüyordun. Sende çekil ve bizi destekle. Bir sene sonra seni yönetime tekrar alırız" dedi. Hiç beklemediğim bu öneri karşısında çok şaşırdım. Diğer arkadaşlara baktım ve açıkçası bir tepki bekledim. Maalesef yoktu...Bir an sessizlik oldu... Daha sonra Zuhal Hanım "aslında bu işi gençlere bırakmak gerekir. Benimde yaşım icabı bırakmam gerekir ama yönetimde bir bayan bulunsun diye kalıyorum" gibi bir laf etti.

Bende ilk şaşkınlığım geçtikten sonra bu  emrivakiye karşı; sizi desteklememi beklemeniz için size güvenmem gerekir. Size güvendiğimi nereden çıkarıyorsunuz dedim. Ayrıca şimdiden bir yönetim kurulu adayı oluşturulmasının grup prensiplerine ters olduğunu aday adaylarının geniş grup üyeleri tarafından seçilmesi gerektiğini söyledim. Ancak kendi yerlerini şimdiden garantiye almak istedikleri böyle bir seçime olumlu bakmadıkları anlaşılıyordu. Bu konuşma burada bırakıldı vedalaşarak ayrıldık. Burada yapılan konuşma teferruatlarına daha fazla girmiyorum. Nihayetinde burada ben tek kişiyim ve söylediklerimi yazışmalarım dışında ispatlayacağım bir imkanım yok. Bu görüşmeden sonra beni neredeyse her gün telefonla arayan Coşkun Başbuğ bir daha hiç aramadı. Diğer üyelerde!..

Buraya kadar okuduklarınız sanırım yaşanan tatsızlıkları anlatmaya yetmiştir.

(Ben okumaktan sıkılmam bu olay sonrasında ne oldu diyorsanız, yazımın altındaki bölümde ilerleyen günlerde yaşananlar  ve 5 Temmuz Cuma günü gerçekleştirdiğimiz toplantı ile ilgili bilgiyi de aşağıda okuyabilirsiniz. Bu sıkıntılı ve stresli konuyu kısa bir yazıyla anlatabilme becerisini gösteremediğim için de özür dilerim.)

Sayın Ar-Tur'lular, Keşke kol kırılsaydı da yen içinde kalsaydı. 2011 yılından beri iğneyle kuyu kazarak elde etmiş olduğumuz bilgileri ele geçirdikten sonra tavrı değişen Coşkun Başbuğ'un yanında yer alıp almamak arkadaşların kendi tercihidir. Bu konuda beni suçlayan (WhatsApp yöneticisi hitabıyla) yazılar yazmalarını da kınıyorum. Hiçbir zaman makam mevki peşinde olmadım. Yönetim Kurulu adaylarının grup tarafından seçilmesini istemem de bunun en açık örneğidir. Bu güne kadar gerek toplantılarda gerekse yazmış olduğum yazılarda gerçekleri dile getirmeye Ar-Tur'da olanı biteni anlatmaya çalıştım. Zülfüyare dokunmaktan çekinmedim. Hakkımda Savcılığa şikayetler yapıldı, dava açıldı yılmadım. Grubun serdengeçtisi oldum. Aynı serdengeçtilikle Ar-Tur Değişim Grubu'nun bir üyesi olarak Ar-Tur'un geleceğinin iyi ve güzel olması yolunda hiç bir beklentim olmadan devam edeceğimi, yanlışlarla gücüm yettiğince mücadele edeceğimi dosta düşmana bildiririm.

Ar-Tur Değişim Grubu hakkını ve iradesini gasp edenlere karşı direnmeyi hak gören Ar-Tur'lu ortakların güçlü sesi olmaya devam edecektir.

 

Osman Ferhan CAN

Ar-Tur Değişim Grubu


NOT:

Bu konuda geniş grubumuz üyeleri ile bir toplantı ilerleyen günlerde gerçekleştirilecektir. Toplantı günü üyelerimize ayrıca bildirilecektir. Annemin sağlık sorunları nedeniyle on gün kadar Ar-Tur'da bulunamayacağım için toplantı tarihi dönüşümde belirlenecektir.

 

 

**************************************************************************

 

İlerleyen günlerde yaşananlar ve 5 Temmuz Cuma günü yapılan toplantı ile ilgili bilgi ve yaptığım konuşma:

İlerleyen günlerde bazı ortaklarımız tarafından arandım. Beni ve Atıf beyi referans göstererek kendileriyle görüşmek isteyen Albay Coşkun Başbuğ'un kim olduğunu sordular. Bazı ortaklarımızda Coşkun Başbuğ adına vekalet toplandığını ve referans olarak bizlerin ve grubumuzun adını kullandığını ilettiler.

Artık Grubumuza ve şahsımıza zarar veren bu duruma bir son vermek gerekliydi. Bu arkadaşlarla bir toplantı yapmaya karar verdik. Bu toplantı nihayet İstanbul Belediye seçimleri sonrasında 5 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilebildi. Bu toplantıyı grup üyelerinin isteği ile Savaş Süzal yönetti. Diğer arkadaşların konuşmalarını ben yayınlayamam. Ancak benim yaptığım konuşmayı bilgilerinize sunuyorum:

Ar-Tur Değişim Grubu 2011 den bu yana Ar-Tur'da yapılan veya yapılmaya çalışılan yanlışlara karşı duran mevki ve makam beklentisi olmayan ilkeli bir grup olmuştur.  Bu duruşuyla Ar-Tur ortaklarının büyük çoğunluğunun takdirini ve beğenisini kazanmış tek adam idaresine karşı onların sesi olmuştur. Ortaklar arasında sevildiğimiz, takdir edildiğimiz gibi, pek tabii ki bizleri sevmeyenlerde olmuştur. Tek adamın ve yandaşlarının hakkımızda uydurmuş olduğu çeşitli iftira, eleştiri ve karalamalarına  inanan ortaklarımızın olması da çok doğaldır. Bu güne kadar her birimiz için söylenen çeşitli iftiralara karşı durduk ve arkadaşlarımızın hep arkasında olduk.

Geçtiğimiz sene Coşkun Başbuğ  çok sevdiğini söylediği Ar-Tur için grubumuza katılarak çalışmak istediğini söylemiştir. Cavit beyle ve benimle yaptığı iletişimler sonunda geçen sene İzmir'de bir hastanede Atıf beyin tedavisi esnasında yüz yüze görüşme fırsatımız olmuştur. Bu görüşmede grubumuzun neden kurulduğunu ve nasıl devam ettiğimiz hususunda kendisini bilgilendirmeye çalıştık. Amacımızın  Ar-Tur ve Ocaktan yönetimindeki yanlışlıklara karşı durmak olduğunu ve eğer yönetime gelirsek de neler yapmak istediğimizi anlattık. Ayrıca grup ilkelerimiz doğrultusunda çalışmak istiyorsa aramıza katılabileceğini de söyledik. Grubumuzun herkese açık bir grup olduğunu ancak gruba katılmanın yönetim kurulu adayı olabileceği anlamı taşımadığını, yönetim kurulu adaylarımızın grubumuzu destekleyenler tarafından tespit edileceğini de anlattık. Açıkça bir beklenti içerisinde olunmaması gerektiğini, ancak iyi çalışan, iyi performans gösteren adayların üyeler tarafından takdir görecek olduğunu izah ettik. Bize bir beklenti içinde olmadığını ancak Ar-Tur için her türlü vazifeyi seve seve yapacağını söyledi. Grubumuza hareket getirecek yeni ve taze bir kan olarak gördüğümüz bu arkadaşı grubumuzun diğer üyeleri ile tanıştırmakta ve bilgi birikimimizi paylaşmakta bir sakınca görmedim. Hararetli  ve aceleci davranışlarını çalışkanlık olarak algılasam da içimde bazı  şüpheler oluşturduğunu da  itiraf etmeliyim.

Bu gün gelinen durumda daha dün aramıza katılan biri benim ve Atıf bey hakkında yapılan karalama ve eleştiri söylemlerini bahane ederek geri durmamızı isteyebiliyor. Üzüldüğüm konu bu kişinin isteği değil. Zaten onun amacının ne olduğu ortaya çıktı. Asıl üzüldüğüm bu istek karşısında sessiz kalan arkadaşların tavrıdır. Sen şunu dedin ben bunu dedim tartışmasına girmeden ve konuyu uzatmadan açıkça söyleyeceğim. Coşkun Başbuğa güvenmekle ve aramıza katılmasına vesile olmakla hata yaptığımı kabul ediyorum. Coşkun Başbuğ'un şahsi hesaplar peşinde olduğuna inanıyorum ve bunu her zaman yaptığım gibi açıklıkla ifade ediyorum. Ancak her musibette bir hayır vardır derler. İyi ki hiçbir şekilde anlaşamayacağım kişileri mesuliyet altına girmeden ve çok geç olmadan öğrenmiş oldum.

Ben bu arkadaşla ve onunla fikir birliğinde olan arkadaşlarla kesinlikle yoluma devam etmeme kararındayım. Ar-Tur Değişim Grubu adını kullanılmasına da karşıyım. Bu toplantıya katılmak isteyen ancak sağlık nedenleri ile Ar-Tur'a gelmesi geciken Atıf Bey'in görüşlerinin de bu yönde olduğunu belirtiyorum.

Osman Ferhan CAN

 

Bu toplantıda Cavit Tuna ve Savaş Süzal'ın beni onore eden ve arkamda duran konuşmalarından son derece duygulandım. Diğer arkadaşlar bu konuşmalara rağmen halâ çeşitli bahanelere sığınmalarından üzüntü duydum. Hiç kimsenin gruptan çıkarıldığı ifade edilmedi. Sadece Coşkun Başbuğ'la devam edildiği taktirde Ar-Tur Değişim Grubu ismini kullandırtmayacağım konuşmamda da görüldüğü üzere şahsi görüşüm olarak belirtildi. Ayrıca bu konuşmaya ek olarak Cavit Bey ve Savaş Bey sizlerle birlikte çalışmaya devam edeceklerse grup adının kullanılabileceğini bu taktirde benim gruptan istifa etmenin söz konusu olacağını belirttim. Ancak Savaş beyin ve Cavit Beyin de Coşkun Başbuğ'la birlikte olmayacakları ortaya çıktı. Coşkun Başbuğ ile birlikte devam edeceklerin kendilerine başka bir grup ismi bulmalarını ve yollarının açık olmasını söyledim. İki buçuk saate yakın tartışmalar sırasında Coşkun Başbuğ sorun değil biz zaten sunumumuzu "Artur için el ele grubu" diye yaptık diye ağzından kaçırıverdi. "Siz zaten planı yapmışsınız. Bunca saat bizi niye boşuna tartıştırıyorsun Coşkun bey" denilerek tepki konulması üzerine; önce öyle söylemedim, daha sonrada kızgınlıkla söyledim demesi durumu değiştirmedi. Bilinçaltında yatan gerçek bir anda ağzından çıkıverdi. Toplantının uzamasının bir gereği kalmamıştı ve sonlandırıldı.

 

*******************************************************************************

BEKLENTİM; BİRAZ VİCDAN, BİRAZ ADALET. EĞER YOKSA ÜFLE GİTSİN.

 

  
367 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın