• https://www.facebook.com/Ar-Tur-De%C4%9Fi%C5%9Fim-Grubu-317439005726450/?__tn__=kC-R&eid=ARB4NBL3Vs9TQWe5A-44_yIA0NgaPkV1xMqIKRCQP2mhGAieKXlPnuiTVvQymsC3XzqNNV9-yeRH1aaJ&hc_ref=ARQyyP3-nW8sGDqkNmwU9BnsR60xirxP3PQ8mxFWNd1Q-qH3CVp_grrR0XN38tsEErg&fref=nf&__xts__%5B0%5D=68.ARB2_p2Jpw0XwG8B8BiYujKKSkAHONwai1obCzBMZN5Avvcr3f7gPzXQdDGi-sh5wBQhtDnILnVE9yUWhR6kSHfo48_f4jrK-oIvenlHG5deG6s0IoojOGWpO-cRaUYvj1_Fo0TnTdlWWlPOqlenCnnZd3Bv9lPm1UqBiWTAh8vWfyUmh-5E214nWxZj9vnPuuFGlXZxTq6oZoWwc5zOATsZ5PcBiTiqbDUIo3pRjePw4bMACgnftCLotxUGNYPsbKo9Njv4YuetLiefHP07nB_xOVje6_wcwK0MaHP3OcfnSn0uvQ8zVL5EPmqWOcfB-pmOz8mEkM78UrNuTSWM9-s
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com.
AR-TUR İÇİN EL ELEDeğerli Ar-Tur Ortaklarımız,

Ar-Tur Değişim Grubu olarak bu güne kadar Ar-Tur Yönetim Kurulu içinde yaşanan gelişmeleri ve sosyal medyada yapılan paylaşımları dikkatle izledik ve izliyoruz. Ancak 2011 yılından bu güne kadar yaptığımız tespitler ve söylemlerde ne denli haklı olduğumuz sanırız artık iyice ortaya çıkmıştır. Haklı olmamızdan öte tüm bu yaşananlardan Ar-Tur'umuz adına büyük üzüntü ve endişe duyduğumuzun bilinmesini isteriz. 

Ar-Tur’lular, sıfatını "iş adamı" olarak tanımlayan mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ile ilk kez 1999 yılında tanıştı.  O günden beri Ar-Tur'un başka bir başkanla tanışması da bir daha mümkün olmadı. Aslında bir anonim şirketi karlılıkla yönetecek profesyonel yaklaşımlara, görüşe ve vizyona sahip olmadığı seneler önce anlaşılan birinin tüm yapmış olduğu hatalara ve haksız uygulamalara rağmen on sekiz seneyi aşkın bir zamandır bu görevde kalabilmesi, nedenleri ve sonuçlarıyla araştırılması gereken önemli bir sosyal olay niteliğindedir.

Bizler 2016-2017 Dönemi Çalışma Raporuna dayanarak yaptığımız analizlerden şirketimizin mali yönden hiç iyi durumda olmadığını Genel Kurulda dile getirdik. Ancak tarafgir toplantı başkanı ve yandaş ortakların haksız suçlamalarıyla Grubumuz itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Yine aynı Genel Kurul toplantısında Yönetim Danışmanı ve Eğitim Uzmanı ortağımız Sayın Güney Çavuşoğlu şirketimizin finansal değerlendirmesini yapmak için söz aldı. Ancak konuşması saygısızca yarıda kesildi ve ortakların gerçek durumu öğrenmesi engellendi. Esasen son yıllarda yapılan genel kurullarda müthiş bir kalitesizlik ve seviyesizlik yaşandığını düşününce bu tür engellemeleri hiç de yadırgamamak gerek. Ancak gerçeklerin mutlaka gün yüzüne çıkması gibi bir huyu da var. Nitekim son zamanlarda yönetim kurulu içindeki bazı üyeler facebook üzerinden yaptıkları paylaşımlarla malûmun ilânını yaptılar. 

Yapılan bu paylaşımlar, belki de itiraflar demek daha doğru olur, buzdağının sadece görünen kısmı. Maalesef yönetim kurulu kendi içerisinde ikiye hatta üçe bölünmüş, istifalar olmuş, yönetim kurulu toplantıları bile yapılamıyor. Evvelce yönetimden istifa etmiş bir üye her ne hikmetse tekrar atanıyor. Bir yönetim kurulu üyesi Ar-Tur'un kötü idare edildiğini anlatıp yönetim kurulu başkanı için "Bilişsel yetenekleri yaşı itibarı ile ne yazık ki körelmiş, anlattığınız bir şeyi anlamama ya da yanlış anlama ihtimali çok yüksek, ya da çok daha korkuncu olan bunu bilinçli olarak yapıyor. İnanılmaz bir manipülatör, demagog ve de makyavelist" diye yazarak eleştiriyor.  Aynı yönetim kurulu üyesi elinde bulundurduğu bilgi ve tespitlerle eleştirdiği başkanla içeriğini bilemediğimiz ve yorumunu sizlere bırakacağımız görüşmeler sonrasında,  yönetim içinde kalıyor.  Genel kurulun seçtiği üyelerden dört üyesi istifa etmiş bir yönetim kurulu ve başkanı  tüm bunlara rağmen politik ve taktik umursamazlıklarla yapılan yeni atamalar sonucunda yönetime devam edebiliyor

Henüz yönetimde altı üye mevcutken diğer üyelerin imzalamaktan imtina ettiği ancak iki imza ile akıllara ziyan bir sirküler yayınlanıyor. Bu sirkülerde de her zaman olduğu gibi şunu yaptık, bunu yaptık faslından sonra "sahip olduğumuz standartları koruyup geliştirmek ve varlığımızı da gelişerek sürdürmek için" diye yazmak suretiyle yine Ar-Tur'luların cebine el atıp aidatları üç aylık 550,00 TL senelik 2.200,00 TL yapıveriyorlar. Eserler yaptık, şu kadar tesis yaptık diye sayfalarca ve tekrar tekrar yazıyorlar ama nedense gelirlerimizin yarıdan fazlası hep ortakların cebinden elde ediliyor ona hiç değinmiyorlar. Madem bu kadar yatırım yapıldı, gün geçtikçe ceplerimizin rahatlayacağı düşünülmez mi? Bu yatırımların götürüsü var da getirisi yok mu?  Yönetim kurulu üyelerinin günah çıkarırcasına, yönetimde yapılan yanlışları yazdıkları paylaşımlarından ve istifalardan da anlaşılıyor ki şirketimizin durumu hiç iç açıcı değil. Şirketimiz ortakların cebine muhtaç ve borç içinde... Daha da kötüsü görünen tehlike kendisine anlatıldığında dahi , “takmayın kafanıza yaparız üç beş ev satar borcu kaparız” diyebilen bir başkanla yola devam edilmesi... Ne yazık ki koskoca Ar-Tur A.Ş böyle sıkıntılı durumda dahi makam otomobili almakta sakınca görmeyen bir adamın hırs ve ihtiraslarına esir edilmiş durumda. 

Sayın Ar-Tur'lular, şirketimizin idari yönden büyük çıkar kavgası içinde olduğu, mali yönden bir çıkmaza doğru sürüklendiği artık saklanamaz bir gerçek olarak apaçık ortadadır. Site içinde huzursuzluklar da her sene gittikçe artmakta, üç kuruş rant uğruna yabancılar siteye sokulmakta, plajlarda ve gazinolarda yer kapma savaşları yapılmakta, ortaklar arasında yapılan ayırım yüzünden küskünlükler kavgalar olmaktadır. Evlerimizin değerini, ortakların yaşam değeri ve Ar-Tur A.Ş. geleceği üzerinde tutan bir yönetim anlayışıyla ne şirket, ne de site yönetilebilir. Günü kurtarmak amacıyla son dakika atamalarıyla ayakta kalmasına çalışılan bir yönetim kurulunun Ar-Tur'u temsil etme gücü yoktur ve derhal bir erken genel kurul yapılması gereklidir. Ancak güvenilirliği kalmamış bu yönetimden görevi bırakma sağduyusunu beklemek de hayalcilik olacaktır.  Bu sebeple şirketimizi, sitemizi ve Ar-Tur'un kaybetmeye başladığımız o nezih toplumsal dokusunu korumak için hepimiz bir şeyler yapmalıyız. 

Grubumuz Ar-Tur'umuzu bu fırtınadan salimen çıkaracak yetenek ve deneyimde, her an için göreve hazır kadrolara sahiptir. Ancak bizler ”ben yaptım oldu” zihniyetine karşıyız. Değişik fikirlere saygılı, tartışılabilir önerilere daima açık bir grup olduğumuzu hep dile getirdik. Bu sebeple Ar-Tur'da yaşanmakta olan bu krize çözüm bulmak ve sağlıklı öneriler geliştirebilmek amacıyla grubumuz üyelerinin, sağduyu göstererek istifa etmiş üyelerin ve mümkün olabilirse eskiden yöneticilik yapmış kanaat önderlerinin de katıldığı bir toplantıda bir araya gelinmesinde, bilgi alışverişinde bulunulmasında ve bir üst mutabakat oluşturmaya çalışılmasında fayda görüyoruz. Geleceğimize yönelik konuşmamız gereken birçok konu olduğuna inanıyoruz. Sorunlarımızın tespitini doğru yapmak, doğru çözümler getirebilmek ve bundan sonraki rotamızı doğru çizmek için böyle bir fikir mutabakatına ihtiyacımız var. Bu aynı zamanda şartların önümüze koyduğu bir zorunluluk ve gelecek nesillere yönelik sorumluluğumuzun gereğidir. Bu nedenle Ar-Tur Değişim Grubu olarak Haziran ayı içerisinde katılımcılarla mutabık kalınacak bir tarihte Ar-Tur veya Burhaniye'de "AR-TUR İÇİN EL ELE" sloganıyla bir araya gelmeyi planlıyor ve yukarıda bahsettiğimiz kişileri de bu buluşmaya katılmaya  sevgiyle ve saygıyla davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU

 

 

Not: Davet edilmesinde fayda gördüğünüz kanaat önderlerinin isim ve telefonlarının tarafımıza bildirilmesini rica ederiz. 

İrtibat için:

Zuhal Orhun           GSM: 0537 7959917           e-mail: zorhun@hotmail.com

Harun Tiftikçi         GSM: 0533 3242342           e-mail: harun.tiftikçi@gmail.com

Yiğit Üreten            GSM: 0542 2353491           e-mail: yigitcj6@msn.com

O. Ferhan Can        GSM: 0535 8207099           e-mail: ferhancan@ttmail.com

 

  
1173 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın