• https://www.facebook.com/Ar-Tur-De%C4%9Fi%C5%9Fim-Grubu-317439005726450/?__tn__=kC-R&eid=ARB4NBL3Vs9TQWe5A-44_yIA0NgaPkV1xMqIKRCQP2mhGAieKXlPnuiTVvQymsC3XzqNNV9-yeRH1aaJ&hc_ref=ARQyyP3-nW8sGDqkNmwU9BnsR60xirxP3PQ8mxFWNd1Q-qH3CVp_grrR0XN38tsEErg&fref=nf&__xts__%5B0%5D=68.ARB2_p2Jpw0XwG8B8BiYujKKSkAHONwai1obCzBMZN5Avvcr3f7gPzXQdDGi-sh5wBQhtDnILnVE9yUWhR6kSHfo48_f4jrK-oIvenlHG5deG6s0IoojOGWpO-cRaUYvj1_Fo0TnTdlWWlPOqlenCnnZd3Bv9lPm1UqBiWTAh8vWfyUmh-5E214nWxZj9vnPuuFGlXZxTq6oZoWwc5zOATsZ5PcBiTiqbDUIo3pRjePw4bMACgnftCLotxUGNYPsbKo9Njv4YuetLiefHP07nB_xOVje6_wcwK0MaHP3OcfnSn0uvQ8zVL5EPmqWOcfB-pmOz8mEkM78UrNuTSWM9-s
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com
  • AR-TUR DEĞİŞİM GRUBU
  • www.ar-tur.com.
ELEKTRİK PANOLARINDA GERİLİM BİTECEK Mİ?
Sayın Ar-Tur'lular,
Web Sitemizde 18.12.2015 tarihinde "AR-TUR SİTE İÇİ ELEKTRİK PANOLARI TEHLİKE ARZ EDİYOR" başlıklı bir yazı yayınlamıştık. Bu yazımızda; Ar-Tur içerisinde bulunan elektrik dağıtım panolarının ıslah edilip yenilenmediği takdirde  elektrik enerjimizin kesileceği yönünde  şirket yönetiminin UEDAŞ yetkilileri tarafından çeşitli kereler uyarıldığından bahsetmiştik. Bu konu ile 2013 senesinden beri yakından ilgilenen ortağımız Sayın Barış Orhon'un şirketimizle ve elektrik idaresi ile yapmış olduğu yazışmaları da sizlere sunmuştuk. Ayrıca bu konu ile ilgili olarak grubumuzun görüşlerini de dile getirerek  bu konuda UEDAŞ yetkilisi ile evvelce yapmış olduğumuz görüşmeyi anlatan 18.02.2012 tarihli yazımıza da link vermiştik. Bu yazımız incelendiğinde bu sorunun ilk ayrıntıları ve Ar-Tur Değişim Grubu olarak sunduğumuz öneriler görülecektir. Bizlerin Ar-Tur ortağı olarak gerçekleri öğrenip, haklarımızı savunmaktan başka bir gayemiz ve amacımız yoktur.   
Ne yazık ki görevlerini doğru dürüst beceremeyenler, bu şekilde ortaklarını karalayarak, iftira atarak, çamur at izi kalsın diyerek, başkalarının gözünde küçük düşürerek beceriksizliklerini  gizlemeye çalışmaktalar. Devşirme vekaletlerle çoğunluk sağladıkları bir genel kuruldan yetki alıp ortaklardan para toplamak gayretleri tarafımızdan boşa çıkarılınca ortakların cebine el atılması da şimdilik önlenmiş oldu.  Halbuki şirket ortak arazilerinde bulunan bu panoların korunması ve ıslah edilmesi ile zamanında ilgilenmiş olsalardı böyle bir yaptırıma gerek bile kalmazdı. Hatta yol vs. yapımında planlama eksikliği ve tedbirsizlik nedeniyle  bir çok elektrik panosunu kendilerinin kullanılamaz hale getirdikleri de bilinen bir gerçektir.  Yaptıklarının ve yanlışlarının hesaplarını veremeyenler, kalkmış şimdi''sütten çıkmış ak kaşık'' rolü oynuyorlar... Akçeli işlerde, işi kendimiz yapacağız, malzemeyi ucuza aldık, zamdan etkilenmedik teraneleriyle ortaklarından para toplamayı iyi becerenler, iş hesap vermeye gelince aynı başarıyı  maalesef gösterememişlerdir .
Bizlerin başından beri savunduğumuz ve çeşitli kereler dile getirdiğimiz tezleri şimdi kendileri UEDAŞ yetkililerine sunmaktadırlar. Aşağıda ortağımız Sayın Barış Orhon'un tarafımıza iletmiş olduğu  Ar-Tur Yönetiminin 8 Ocak 2016 da UEDAŞ a vermiş olduğu cevap yazısını, UEDAŞ'ın 26 Ocak 2016 Yönetime yazdığı yazıyı ve Barış Beyin 11 Şubat 2016 da UEDAŞ a yazmış olduğu yazıyı tüm ortakların bilgisine sunuyoruz. Bu yazılar ve bilhassa Ar-Tur Yönetiminin cevap yazısı incelendiğinde aklı selim her ortağımızın gerçekleri görecek ve anlayacaktır.
Peki şimdi Ar-Tur ortakları,  madem bu iş UEDAŞ'a yazdığınız şekilde halledilebilecekse  neden ortaklardan para toplamaya çalıştınız sorusunu sormayacak mı?  Neden bütün başvuru ve çare yolları tüketilmeden işin en kolayı olan ortakların ceplerine el atmayı seçtiniz demeyecek mi?
Sayın Ar-Tur'lular, hakkımızda ne kadar iftira atılırsa atılsın, tuzaklar kurulursa kurulsun gerçekler balçıkla sıvanmaz ve sıvanamayacaktır.  
Ar-Tur'da gerilimsiz günlere kavuşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Ar-Tur Değişim Grubu

 

ORTAĞIMIZ BARIŞ ORHON'UN GÖNDERDİKLERİ:

AR-TUR A.Ş. YÖNETİMİNİN UEDAŞ'a göndermiş olduğu 08.01.2016 tarihli yazı:
UEDAŞ'IN AR-TUR A.Ş. YÖNETİMİNE YAZDIĞI 26.01.2016 TARİHLİ YAZI:

BARIŞ ORHON'un UEDAŞ'a 11.02.2016 tarihinde göndermiş olduğu yazı:

Artur Tatil Sitesi Elektrik Panoları Hakkında

Kimden:

 barışorhon (barisorhon@hotmail.com)

Gönderme tarihi:

11 Şubat 2016 Perşembe 18:24:27

Kime:

halklailiskiler@uedas.com.tr (halklailiskiler@uedas.com.tr)

2 ek

DSC00385.JPG (431,1 KB) , 66nolusirkuler.pdf (2,2 MB)

       Balıkesir Gömeç ilçesine bağlı Artur Tatil Sitesindeki elektrik panolarının can ve mal emniyeti bakımından tehlike arzettiği gerekçesiyle 9.12.2015 tarihinde şirketinize yazdığım dilekçeye 11.12.2015 tarihli yazınız ile cevap vermiştiniz. Artur Yönetimine bu yazının tebliğ tarihinden itibaren en geç 2 ay içinde panoların yenilenmemesi durumunda hem sitenin elektriğinin kesileceği hem de can ve mal kaybından kurumunuzun kesinlikle sorumluluk kabul etmeyeceğini bildirmektesiniz.

       İhtar yazınızdan sonra, Şirket yönetiminin 15.Ocak.2016 tarihinde ortaklara gönderdiği 66 sayılı bildirgesinde elektrik tesisatlarıyla ilgili aldıkları kararları aynen aktarıyorum.   

“Yukarıda açıkladığımız Genel Kurul kararlarına ilişkin dava Yargıtay tarafından şirketimiz lehine sonuçlanması halinde, elektrik panolarının yenilenmesi ve değiştirilmesine ilişkin işlemlere sizlerin adına derhal ve ivedilikle başlanacaktır. Bu aşamada sadece elektrik panolarının dış kapak menteşeleri değiştirilmiş, kilit sistemleri yenilenmiş ve korozyona karşı korumaya alınmıştır. Şirketimiz personeli tarafından elektrik panoları sık sık denetlenmekte, kırılan kapaklar ve bozulan kilitler yenilenmektedir. Bundan sonra şirket görevlisi olmadan elektrik panolarının açılması ve müdahale edilmesi yasaklanmıştır. Sayaç sahiplerine şirkete müracaatları halinde birer adet yedek pano anahtarı verilecektir.”

       Artur Tatil Sitesinde yaklaşık 1800 konut, yazın 10.000 i aşan nüfus, siteye bitişik yapı ve alanlar çok büyük risk altındadır. Şimdiye kadar büyük ölçüde yaşanmamış fakat yaşanması muhtemel bir felaket için Artur şirket yönetiminin        “mahkeme şirketimiz lehine sonuçlanırsa tedbir alacağız” ifadesi kabul edilemez. Yargıtay kararı şirket lehine çıkmaz ise veya bu süre içinde can ve mal kaybı olursa sorumlusu kim olacaktır?

Sayın UEDAŞ Yöneticisi,

1.       Panoların menteşelerinin değiştirilmesi, kapaklarına kilit konulması, her aboneye bir anahtar verilmesi, üzerlerine boya sürülmesi (korozyona karşı koruma diyorlar) can ve mal emniyetini sağlıyor mu ve taleplerinizi karşılıyor mu?

2.       10.12.2015 tarih ve 41177 sayılı yazınızda belirttiğiniz panoların 2 ay içinde yenilenmemesi durumunda sitenin elektriğinin kesileceği ve meydana gelecek can ve mal kayıplarında hiçbir sorumluluk alınmayacağı kararları halen geçerli midir?

3.       10.12.2015 tarihli ve 41177 sayılı yazınızdan sonra UEDAŞ ile Artur Şirket Yönetimi arasında bu konuda yeni bir anlaşma yapıldı mı, yapıldıysa şartları nedir?

           Yasal süre içinde dilekçeme cevap verilmesini saygıyla rica ederim. 11.Şubat.2016

                                                                                                                                                          B. Barış Orhon


  
1136 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın